Ajalugu
Saaremaa Puuetega Inimeste Koda asub Kuressaare Linnas Pikk tänav 39. Hoone on endine Audla mõisa talvekoda, mis kuulus von Buhrmeisteri perekonnale ning on märgitud 1876 Kuressaare linna plaani. Maja esimene korrus on paekivist, fassaadil on osaliselt säilinud dolomiidist dekoor. Peale 1940. aastat on koda ehitatud ümber ametihooneks.
- 1994 aastal toimus Saaremaa Puuetega Inimeste Koja asutamine. Esimeseks Juhatajaks sai Heldur Kukk, kes oli ühtlasi ka kurtide ühingu eestvedaja ja tunnustatud viipekeeletõlk.
- 1995 aasta mais kinkis Kuressaare Linnavalitsus maja Pikk tn. 39 Saaremaa Puuetega Inimeste Kojale organisatsioonide tegevuse arendamiseks. Juhatajaks valiti Liivi Vahter, kes töötas sellel kohal kuni aastani 2009.
- 1995 - 1997 aastal teostati majas kapitaalremont
- 1995 septembrist alustas Pikk tn.39 tööd Kuressaare Vanalinna kooli puuetega laste klass.
- 1996 valmisid Lääne Eesti Pimedate Ühingu Saaremaa Osakonna ruumid. Samal aastal hakkas puudega inimesi teenindama ka invatakso.
- 1997 augustist avati kogu maja tegevuseks puuetega inimestele.
- 2003 aasta oktoobrist alustas Saaremaa Puuetega Inimeste Koda riiklike teenuste pakkumisega puuetega inimestele – 6 kohta igapäevaelu toetamise teenusele ja 2004 alustati ka töötamise toetamise teenusega
- 2004 aasta oktoobris sõlmiti koostööleping Kuressaare Linnavalitsusega, mille alusel hakkas Saaremaa Puuetega Inimeste Koda osutama Kuresaares elavatele puuetega inimestele päevakeskuse teenust.
- 2006 aastast on Saaremaa Puuetega Inimeste Koda rehabilitatsiooniasutus ja osutab teenust puuetega inimestele kogu vabariigi ulatuses.
- 2006 aastast osutame Kuressaare linna poolt rahastatud isikliku abistaja, tugiisiku ja kuulmisnõustamise teenust.
- 2016 aastast osutame tööalase rehabilitatsiooni teenust ja kogemusnõustamise teenust.
Hetkel on Saaremaa Puuetega Inimeste Kojal 13 liikmesorganisatsiooni. Kogu Saare maakonnas on umbes 4100 puuetega inimest, kelle jaoks on maja uksed alati avatud.